AMD Radeon RX 5500XT

Gra na wyższym poziomie w rozdzielczości 1080p

Ultraresponsywna rozgrywka w grach klasy AAA o wysokiej wierności odwzorowania detali z prędkością do 60 kl./s oraz do 90 kl./s w grach e-sportowych

Karta graficzna AMD Radeon™ RX 5500 XT wynosi rozgrywkę w rozdzielczości 1080p na nowy poziom, oferując ultraresponsywną rywalizację w grach klasy AAA o wysokiej wierności odwzorowania detali z prędkością do 60 kl./s oraz do 90 kl./s w grach e-sportowych.3

Karta graficzna AMD Radeon™ RX 5500 XT jest wyposażona w 8 GB szybkiej pamięć GDDR6 i obsługuje standard łączności PCI® Express 4.0, gwarantując maksymalną wydajność w grach, nadzwyczaj niski pobór mocy oraz doskonały stosunek jakości do ceny.

Skonfiguruj teraz

Kup kartę graficzną AMD Radeon™ RX 5500 XT i zdobądź grę Monster Hunter World: Iceborne Master Edition oraz dodatkowo 3 miesiące subskrypcji Xbox Game Pass na komputerze

Odkryj nowy świat w grze Monster Hunter World: Iceborne Master Edition (wersja Master Edition zawiera: pełną wersję gry Monster Hunter World oraz dodatek Monster Hunter World Iceborne). Najwyższa jakość rozgrywki z kartą graficzną AMD Radeon™ RX 5500 XT.

Graj w Gears 5 i ponad 100 innych gier na komputery PC*

Gra Gears 5 jest już dostępna, zrobiona z większym rozmachem niż kiedykolwiek wcześniej. Pięć ekscytujących trybów. Jedno niesamowite doświadczenie. Zagraj w grę Gears 5 oraz inne wysokiej jakości tytuły na komputerze dzięki subskrypcji Xbox Game Pass.

Dowiedz się więcej

Kwintesencja ekstremalnej rozrywki

Karty graficzne z serii AMD Radeon™ RX 5500 XT korzystają z zaawansowanej, 7-nanometrowej architektury RDNA. Architektura ta charakteryzuje się nowymi jednostkami obliczeniowymi, które zapewniają niesamowitą wydajność i zostały zoptymalizowane pod kątem uzyskiwania lepszych efektów wizualnych, takich jak światło wolumetryczne, efekty rozmycia i głębia ostrości. RDNA wyróżnia się także wielopoziomową hierarchią pamięci podręcznej, co pozwala na redukcję opóźnień i wysoce responsywną rozgrywkę.

Realizm gry, przyspieszony

Karta graficzna AMD Radeon™ RX 5500 XT gwarantuje wyjątkowo immersyjną rozgrywkę z realistycznymi eksplozjami, fizyką i efektami świetlnymi, sprawiając, że wrażenia z gry są jeszcze prawdziwsze. Architektura RDNA o wysokiej wydajności została zaprojektowana w celu znacznego ulepszenia funkcji takich jak FidelityFX, Radeon™ Image Sharpening6 oraz opcji skalowania obrazu, Integer Display Scaling. Wszystko po to, aby uzyskać maksymalną wydajność oraz niezwykłe i niesamowicie piękne wrażenia w grach.

Radeon Image Sharpening

Funkcja wyostrzania obrazu Radeon Image Sharpening to połączenie technologii Contrast-Adaptive Sharpening oraz skalowania rozdzielczości przez układ graficzny pozwalające uzyskać bardzo wyraźny, pełen szczegółów obraz, praktycznie bez wpływu na wydajność komputera.4 Teraz wraz z obsługą DirectX® 9, 11 i 12.

Integer Display Scaling

Graj w klasyczne gry i przenieś się w czasie poprzez skalowanie obrazów na ekranie od jednego do czterech pikseli (lub ich większej liczby), aby zapewnić wizualne wrażenia retro podczas gry.

Radeon™ Boost

Zwiększ wydajność i płynność gier podczas etapów obejmujących szybki ruchu na ekranie poprzez dynamiczne zmniejszanie rozdzielczości całej klatki. Pozwala to uzyskać większą liczbę klatek na sekundę bez widocznego wpływu na jakość obrazu.

Radeon™ Anti-Lag

Radeon™ Anti-Lag7 pomaga zminimalizować czas pomiędzy naciśnięciem klawisza przez gracza lub poruszeniem myszą a reakcją widoczną na ekranie.

Technologia Radeon Anti-Lag pomaga skrócić czas reakcji nawet o 1,4 raza przy danej liczbie klatek na sekundę. Jest to niezwykle przydatna funkcja dla każdego gracza i zawodnika e-sportowego. Technologia ta obsługiwana jest obecnie przez biblioteki graficzne DirectX® 9, 11, 12 oraz Vulkan®.

“When every frame counts, and every click matters, having Radeon Anti-Lag enabled to vastly improve click-to-response rates is a no-brainer, and a must-have for elite gamers.”

Tim ‘Nemesis’ Lipovšek, League of Legends

AMD Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition

Najnowsze oprogramowanie Radeon™ Adrenalin 2020 Edition oferuje użytkownikom zupełnie nowe wrażenia, dzięki uwolnieniu pełnego potencjału procesora graficznego. Ze sterownikami zoptymalizowanymi pod kątem nowych wydań gier, które oferowane są już w dniu premiery, możesz cieszyć się rozgrywką dostosowaną do własnych potrzeb i upodobań.

 1. Technologia Radeon FreeSync wymaga monitora i karty graficznej AMD Radeon™, w obu przypadkach obsługujących technologię FreeSync. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.amd.com/freesync. Przed zakupem potwierdź możliwości u producenta zestawu podzespołów. GD-127
 2. Technologia FreeSync 2 HDR nie wymaga monitorów obsługujących technologię HDR; sterownik może przestawić monitor w tryb natywny po wykryciu materiałów w technologii HDR obsługiwanych przez FreeSync 2 HDR. W przeciwnym razie tryb HDR wymaga, aby system był skonfigurowany i w pełni przystosowany do obsługi technologii HDR. Elementy, które muszą obejmować obsługę technologii HDR to: karta graficzna, sterownik karty graficznej oraz aplikacja. Treść wideo musi być przygotowana w systemie HDR i oglądana za pomocą odtwarzacza, który obsługuje technologię HDR. Materiały wyświetlane w oknie wymagają wsparcia systemu operacyjnego. GD-105
 3. Testy przeprowadzono 20 listopada 2019 r. w ośrodku AMD Performance Labs na komputerze z kartą graficzną Radeon RX 5500 XT w następujących grach i z podanymi ustawieniami: Borderlands 3 (ustawienia wysokie), Rocket League (ustawienia ultrawysokie). Konfiguracje poszczególnych komputerów od rożnych producentów mogą się różnić, co sprawi, że uzyskane wyniki mogą być inne. Rzeczywista wydajność może odbiegać od podanych wyników. RX-403
 4. Wydajność niższa średnio o 1% z włączoną funkcją Radeon Image Sharpening w porównaniu do funkcji wyłączonej podczas używania oprogramowania Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.1. Testy przeprowadzono 4 czerwca 2019 r. w ośrodku AMD Performance Labs na komputerze z kartą graficzną Radeon™ RX 5700 8 GB przy użyciu systemu zawierającego procesor Intel i7 9700K (3,6 GHz), 16 GB pamięci DDR4-3200 MHz oraz 64-bitowy system Windows 10 z zainstalowanym oprogramowaniem Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.7.1. Rzeczywista wydajność może odbiegać od podanych wyników. Opcja dostępna początkowo na nowych kartach graficznych z serii RX5700. RS 300.
 5. Technologia Radeon™ Anti-Lag zależy od kompatybilności urządzeń dostarczanych przez producenta OEM. Informacji dotyczących kompatybilności udziela producent. GD-153
 6. Technologia Radeon Image Sharpening (RIS) zależy od kompatybilności urządzeń dostarczanych przez producenta OEM. Informacji dotyczących kompatybilności udziela producent. Technologia RIS nie obsługuje obecnie bibliotek Direct X® 11. GD-152
 7. Testy przeprowadzono 22 sierpnia 2019 r. w ośrodku AMD Performance Labs na komputerze z kartą graficzną Radeon™ RX 5700 XT 8 GB przy wykorzystaniu następujących gier: Fortnite (ustawienia epickie), Overwatch (ustawienia epickie), Player Unknown’s Battleground (ustawienia ultrawysokie), The Division 2 (ustawienia ultrawysokie) oraz Śródziemie: Cień wojny (ustawienia ultrawysokie) w rozdzielczości 1440p. Przy aktywnej funkcji Radeon™ Anti-Lag uzyskano średnio o 1,4 raza krótszy czas reakcji. Rzeczywista wydajność może odbiegać od podanych wyników. RS-307
 8. *Oferta dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem uczestniczących w promocji sprzedawców detalicznych i obejmuje zakupy dokonane w dniach od 1 lipca 2019 r. do 10 marca 2020 r. lub do chwili wyczerpania zapasów kuponów z kodami, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Oferta jest nieważna, jeśli tego typu działania promocyjne na terenie danego kraju są zakazane. Pełna treść warunków oferty jest dostępna na stronie www.amdrewards.com/terms. Oferta subskrypcji Game Pass na komputerze: Ponad 100 gier komputerowych dostępnych od sierpnia 2019 r. Gra Gears 5 dostępna od jesieni 2019 r. Kod subskrypcji Game Pass należy wykorzystać do 30 czerwca 2020 r. Oferta jest ograniczona do jednej 3-miesięcznej subskrypcji na konto Microsoft w okresie 12 miesięcy. Wymagana jest aplikacja Xbox (wersja beta) i system operacyjny Windows 10 (z najnowszymi aktualizacjami). Obowiązują ograniczenia wiekowe oraz wymagania systemowe. Katalog gier zmienia się wraz z upływem czasu. Dowiedz się więcej na stronie Xbox.com/gamepass.

  Borderlands 3, to gra oceniona przez ESRB jako gra w kategorii wiekowej „M”, gra dla dorosłych, a przez PEGI, jako gra z kategorią PEGI 18. Gear 5 to gra z oceną ESRB „M”, gra dla dorosłych, a PEGI nie określiło jeszcze jej kategorii. Gra może zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci. Monster Hunter World: Iceborne otrzymało oceny ESRB „T”, dla osób nastoletnich, oraz PEGI 16. Gra może zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci. Prosimy sprawdzić informacje dostępne na portalu ESRB.org, PEGI.info lub krajowej organizacji ds. klasyfikacji gier.

  © 2019 IPerion, LLC. Wydawcą i dystrybutorem gier jest firma 2K. Nazwy Gearbox i Borderlands oraz logo Gearbox Software i Borderlands to zarejestrowane znaki towarowe używane dzięki uprzejmości firmy Gearbox Software, LLC. Nazwa 2K i logo 2K to znaki towarowe firmy Take-Two Interactive Software, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  ©CAPCOM CO., LTD. 2018, 2019 WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

  © 2019 Advanced Micro Devices, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. AMD, Radeon, FreeSync, logo AMD Arrow i ich kombinacje są znakami towarowymi firmy Advanced Micro Devices, Inc. Vulkan i logo Vulkan są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Khronos Group Inc. DirectX jest zastrzeżonym znakiem towarowym Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. Nazwy innych produktów zostały użyte wyłącznie do celów informacyjnych i mogą być znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.