My:PCSpecialist B.V. - numer rejestracyjny firmy KVK 81373643
Nasz adres:Trompenburgstraat 4, 6412 ZH, Heerlen, Holandia
Dane kontaktowe:Pocztą, na nasz adres
pocztą elektroniczną na adres - [email protected]
lub telefonicznie - 22 104 42 91
Ty:nabywca naszych produktów lub usług


Niniejszy dokument zawiera wiele informacji, niektóre z nich o charakterze prawnym. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje te były możliwie najbardziej zrozumiałe i zachęcamy do uważnego zapoznania się z nimi przed złożeniem u nas zamówienia na jakiekolwiek towary lub usługi.
Składając zamówienie na towary z niniejszej strony internetowej, użytkownik akceptuje warunki poniższego regulaminu.

1
Znaczenie określeń przyjętych w regulaminie
1.1„Umowa” Odnosi się do niniejszego Regulaminu, Polityki zwrotów, Polityki prywatności, jakiegokolwiek formularza zamówienia bądź instrukcji płatniczych dostarczonych Użytkownikowi;
1.2„Klient”, „Ty”, „Twoje”, „Twój” oraz „Użytkownik” oznacza osobę korzystającą z niniejszej witryny w celu zamówienia produktów lub usług;
1.3„Produkty”, „Towar” lub „Sprzęt” lub „Produkty”
oznacza zamówiony u nas komputer osobisty lub laptop, oraz wszelki inny zamówiony przez Ciebie sprzęt lub oprogramowanie, wymienione w formularzu zamówienia;
1.4„Usługa” lub „Usługi” oznacza usługę instalacji domowej, którą oferujemy naszym klientom. Szczegóły zależne są od wybranego zakresu usług;
1.5„Regulamin” oznacza niniejszy dokument wraz ze wszystkimi aktualizacjami, które dostępne są na naszej Witrynie;
1.6„my”, „nas” lub „nasz” odnosi się do PCSpecialist B.V..
1.7„Witryna” lub „Strona internetowa” odnosi się do naszej witryny internetowej, www.pcspecialist.pl prowadzonej i obsługiwanej przez nas i na której dostępny jest niniejszy Regulamin.


2
Składanie zamówień
2.1Zamawiając nasze towary i/lub usługi, zawierają Państwo z nami umowę zakupu towarów i/lub umowę o świadczenie usług. Podczas składania zamówienia należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy podawane nam dane są prawidłowe i pełne.
2.2Każde złożone zamówienie musi zostać przez nas zaakceptowane i jest to zależne od dostępności produktów. Po złożeniu zamówienia online wyślemy Państwu wiadomość mailową z potwierdzeniem (potwierdzenie zamówienia). Jeśli dane towary nie będą dostępne, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub mailowo i zaoferujemy alternatywny produkt lub opcję anulowania zamówienia.
2.3Towary i usługi kupowane w naszej witrynie internetowej przeznaczone są wyłącznie do Państwa użytku, a Państwo zobowiązują się nie odsprzedawać ich, chyba że są Państwo zarejestrowanym u nas odsprzedawcą.
2.4Podczas składania zamówienia w naszej witrynie internetowej może być wymagane podanie nazwy użytkownika i hasła. Powinni Państwo zadbać o bezpieczeństwo tych danych i nie podawać ich osobom trzecim.
2.5Z naszej strony zobowiązujemy się do zachowania, w miarę naszych możliwości, należytej staranności, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie danych dotyczących Państwa zamówienia i płatności; w przypadku braku zaniedbania z naszej strony nie ponosimy odpowiedzialności prawnej za ewentualnie poniesione przez Państwa szkody wynikłe z uzyskania przez osobę trzecią nieuprawnionego dostępu do danych podanych przez Państwa podczas uzyskiwania dostępu do naszej witryny internetowej oraz składania zamówienia.
2.6Jeśli chodzi o opis i cenę produktów, obowiązują te widoczne w naszej witrynie internetowej w chwili składania przez Państwa zamówienia.
2.7Po złożeniu zamówienia otrzymają Państwo od nas wiadomość mailową z potwierdzeniem, że otrzymaliśmy Państwa zamówienie (potwierdzenie zamówienia). Umowa między nami (umowa) zostanie zawarta dopiero z chwilą wysłania Państwu przez nas potwierdzenia zamówienia.
2.8Zamawiana usługa instalacji domowej nie obejmuje niżej wymienionych elementów:

 • subskrypcji mailowej/internetowej; ponadto subskrypcja musi już być uruchomiona;
 • nie możemy zagwarantować, że zainstalowane już urządzenia peryferyjne (drukarki, skanery itp.) będą współpracować z nowym komputerem, ponieważ mogą wystąpić problemy z kompatybilnością lub braki odpowiednich sterowników.
 • Kable i/lub komponenty,
 • Tworzenie kopii zapasowych danych lub usuwanie wirusów (prosimy o zwrócenie uwagi na to, że wirusy mogą uniemożliwiać świadczenie usługi).
 • Instalacji oprogramowania aplikacji.
 • Przeniesienia plików z maszyn starszych niż pięć lat ani obsługi systemu operacyjnego starszego niż Windows 98 lub gdy procesor jest słabszy niż Intel 386 lub jego ekwiwalent.
 • 2.9W przypadku anulowania usługi instalacji domowej w ciągu 24 godzin od pierwotnie potwierdzonej rezerwacji i potrzebna jest zmiana terminu wykonania tej usługi niezbędne będzie ponowne wniesienie opłaty za przyjazd w wysokości 162 zł.
  2.10W przypadku telefonowania do nas z Anglii, Szkocji lub Walii połączenia z numerami 03 zawarte są w standardowej taryfie z telefonów komórkowych w ramach umowy oraz we wszelkich kompleksowych pakietach połączeń stacjonarnych. Jeśli nie mają Państwo wykupionego pakietu połączeń lub korzystają z opcji płatności w miarę korzystania, to koszt połączeń jest taki sam, jak na numery 01 i 02.

  W przypadku telefonowania z innych miejsc połączenia z numerami 03 mogą nie być uwzględnione w standardowej taryfie czy też w kompleksowych pakietach połączeń. Koszty połączenia mogą być różne. Prosimy o sprawdzenie ich u dostawcy usług telefonicznych przed wykonaniem połączenia.
  2.11Jeżeli płatność zostanie dokonana z użyciem systemu SEPA (ang. Single Euro Payments Area, pol. Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro) Direct Debit, pobierzemy kwotę płatności z wybranego przez Państwa konta bankowego w ciągu od jednego do dwóch dni roboczych.
  2.12Nie odpowiadamy za żadne opłaty za przelew bankowy ani prowizje, które mogą zostać nałożone przez bank klienta lub instytucję finansową pośredniczącą podczas wykonywania międzynarodowego przelewu bankowego.


  3
  Cennik
  3.1Wszystkie ceny podane w naszej witrynie internetowej zawierają już podatek VAT (w stosownych przypadkach), lecz nie uwzględniono w nich opłat za dostawę.
  3.2Ceny mogą się w każdej chwili zmienić, ale zmiany te nie będą miały wpływu na zamówienia już przez nas potwierdzone mailowo.
  3.3Cena zamówionych towarów i usług ogółem uwzględniająca opłaty za dostawę zostanie wyświetlona w witrynie internetowej podczas składania zamówienia. W przypadku dokonywania płatności kartą kredytową lub debetową, płatność zostanie pobrana z chwilą złożenia zamówienia, a nie wysłania go.
  3.4W przypadku dokonania płatności czekiem lub przelewem bankowym produkty wysyłamy dopiero po pełnym rozliczeniu środków. Żadna płatność nie zostanie uznana za otrzymaną przed otrzymaniem przez nas w pełni rozliczonych środków.
  3.5W przypadku składania zamówienia towarów z użyciem finansowania płatności, dostawa jest możliwa wyłącznie na adres podany we wniosku o finansowanie.
  3.6W naszej witrynie internetowej oferowanych jest bardzo wiele produktów i mimo naszych najlepszych starań zawsze istnieje ryzyko, że w ogłoszeniu produktowym znajdzie się nieprawidłowa cena. W przypadku wykrycia takiego błędu, nie jesteśmy zobowiązani do dostarczenia Państwu produktu w nieprawidłowej cenie, nawet jeśli przesłaliśmy Państwu potwierdzenie zamówienia. Cena zostanie zweryfikowana podczas kompletowania zamówienia.
  3.7W przypadku wykrycia błędu wyceny poinformujemy Państwa o tym jak najprędzej, telefonicznie lub mailowo, i zaproponujemy ponowne potwierdzenie zamówienia, w prawidłowej cenie, lub anulowanie go. Jeśli zdecydują się Państwo na anulowanie zamówienia, zwrócimy środki za towary lub przypiszemy je z powrotem, w takiej kwocie, jaka została zapłacona lub naliczona na Państwa karcie kredytowej/debetowej. Jeśli w ciągu trzech dni roboczych od otrzymania wspomnianego powyżej powiadomienia nie wybiorą Państwo anulacji lub ponownego potwierdzenia zamówienia, założymy, że chcieliby Państwo anulować zamówienie i anulujemy je.
  3.8W niektórych przypadkach może być konieczne poproszenie Państwa o dodatkowe informacje w celu przeprowadzenia kontroli zgodności z przepisami „posiadacz karty nieobecny” (ang. cardholder not present, w skrócie CNP) w odniesieniu do otrzymanych płatności, by uniknąć oszustwa. Jest to w interesie wszystkich posiadaczy kart. Jeśli nie byliby Państwo w stanie podać tych dodatkowych informacji na naszą prośbę, zamówienie może zostać anulowane lub możemy zmienić adres dostawy na podany do zarejestrowanej karty, wedle naszego uznania.


  4
  Promocje
  4.1Dostępność promocji, na przykład kodów do gier, kuponów, darmowych produktów i rabatów, jest zmienna. Promocje mogą zakończyć się w dowolnym czasie i bez uprzedzenia.
  4.2Dołożymy starań, by dotrzymać wszelkich warunków promocji, lecz nie ponosimy odpowiedzialności w sytuacjach, gdy promocje wygasną, zostaną przerwane lub zakończone lub gdy będą niedostępne.
  4.3W wyjątkowych przypadkach okres promocji może się zakończyć po złożeniu zamówienia, a przed jego wysłaniem. Nie ponosimy odpowiedzialności w takich przypadkach.
  4.4Promocje mają wartość gotówkową 0,05 zł.


  5
  Dostawa
  5.1Czasy dostawy podawane podczas składania zamówienia są jedynie orientacyjne i mogą różnić się od rzeczywistych. Towary będą dostarczane na adres podany przez Państwa podczas składania zamówienia.
  5.2Państwa zamówienie zostanie zrealizowane tak prędko, jak to możliwe po potwierdzeniu zamówienia, i zawsze w ciągu 30 dni od daty potwierdzenia zamówienia, chyba że zaistnieją wyjątkowe okoliczności.
  5.3Prosimy o zadbanie o to, by Państwo lub osoba upoważniona do podpisania odbioru w Państwa imieniu byli dostępni w terminie odbioru towarów. Prosimy o sprawdzenie podczas odbierania dostawy, czy opakowanie nie ma widocznych oznak uszkodzenia. W przypadku dostrzeżenia uszkodzeń mogą Państwo odmówić odbioru lub podpisać odbiór, zaznaczając, że opakowanie było uszkodzone.
  5.4Od momentu dostarczenia produktów przesyłka przechodzi na Państwa własność (wraz ze związanym z nią ryzykiem).
  5.5Możliwy jest także odbiór osobisty towarów z naszego sklepu, po wcześniejszym ustaleniu tego. W przypadku odbioru osobistego należy pamiętać, by zabrać ze sobą dokument potwierdzający Państwa tożsamość (imię i nazwisko) oraz adres podany podczas składania zamówienia.
  5.6Jeśli podczas składania zamówienia wybrali Państwo opcję przyspieszoną (ang. fast track), postaramy się wysłać je w podanym krótszym terminie. Usługa „fast track” nie jest gwarantowana; jeśli nie zdołamy wysłać produktów w podanym terminie, zostanie automatycznie zredukowana do najbliższego niższego poziomu usługi, a ewentualna różnica cenowa zostanie zwrócona. Realizacja usługi „fast track” rozpoczyna się z chwilą otrzymania przez nas w pełni rozliczonej płatności (lub potwierdzenia przetworzenia zamówienia przez naszego dostawcę usług finansowych). Usługa „fast track” zostanie uznana za zrealizowaną z chwilą wysłania przez nas zamówienia; na fakt ten nie będą mieć wpływu ewentualne późniejsze opóźnienia dostawy.
  5.7Jeśli zamawiają Państwo dostawę produktów z naszej witryny internetowej poza Wielką Brytanię, mogą obowiązywać opłaty eksportowe/importowe nakładane z chwilą dotarcia przesyłki do określonego miejsca. Za opłacenie takich ewentualnych opłat importowych i podatków odpowiedzialny jest klient. Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że nie mamy żadnego wpływu na nakładanie takich opłat ani możliwości przewidzenia ich kwot. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat należy się skontaktować, przed złożeniem zamówienia, z miejscowym urzędem celnym.
  5.8Prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, że w przypadku wysyłki poza Wielką Brytanię towary mogą podlegać kontroli miejscowego urzędu celnego.


  6
  Anulowanie zamówień i zwroty
  6.1Jeśli zawierają Państwo z nami umowę jako konsument, mogą ją Państwo anulować w dowolnym czasie w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania produktów. W tym celu niezbędne jest powiadomienie nas na trwałym medium (mailowo/listownie), z podaniem numeru zamówienia w każdej wiadomości. Powiadomienie telefoniczne nie jest wystarczające.
  6.2Jeśli zawierają Państwo z nami umowę jako firma / klient biznesowy, punkt 6.1 nie ma zastosowania. Zamówień złożonych przez firmę lub w jej imieniu nie można anulować. Zamówienie zostaje uznane za biznesowe, jeśli zostało opłacone z firmowego konta bankowego lub firmową kartą debetową/kredytową, bądź też jeśli podczas składania zamówienia podano adres firmy albo numer zlecenia zakupu. Jeśli zamówienie jest wadliwe lub uszkodzone i nabywca chce z niego zrezygnować, musi powiadomić nas o tym na trwałym nośniku w ciągu 30 dni kalendarzowych od otrzymania towarów. W przeciwnym razie uznaje się, że nabywca przyjął towary, co oznacza, że wszelkie naruszenia umowy będą rozpatrywane wyłącznie jako naruszenia gwarancji. W przypadku towarów, które są niekompletne, nieprawidłowe, wadliwe lub fizycznie uszkodzone, mają zastosowanie punkty 6.10 i 6.11.
  6.3Produkt(y) należy też zwrócić do nas niezwłocznie, w takim stanie, w jakim je Państwo otrzymali, na własny koszt i ryzyko. Są Państwo zobowiązani prawnie do należytej dbałości o produkty, gdy znajdują one się w Państwa posiadaniu. W przypadku niewywiązania przez Państwa się z tego obowiązku możemy wystąpić wobec Państwa z roszczeniem odszkodowawczym.
  6.4Nie oferujemy usługi odbioru dla zamówień dostarczanych na Islandię, Wyspy Owcze, do Andory, na Wyspy Kanaryjskie, Reunion, Martynikę i Gwadelupę. Usługa gwarancyjna obejmuje wyłącznie zwrot do siedziby. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia błędu związanego z zamówieniem konieczne będzie odesłanie do nas wadliwego towaru na własny koszt, z wykorzystaniem samodzielnie zamówionego kuriera i wykupionego ubezpieczenia. Po naprawie lub wymianie towaru odeślemy go na nasz koszt.
  6.5Nie zwracamy środków za świadczenie usług (usługi „fast track”/„priority build”, jeśli ją zamówiono), ponieważ świadczenie tej usługi zostanie zakończone w okresie przewidzianym dla rezygnacji z zamówienia.
  6.6Po otrzymaniu przez nas zwracanych produktów zwrócimy, w ciągu 14 dni, środki na Państwa kartę debetową lub kredytową lub wystawimy czek albo zrobimy przelew bankowy pełnej zapłaconej kwoty, z uwzględnieniem kosztu dostawy (za wyjątkiem ewentualnego dodatkowego kosztu powstałego w przypadku wybrania przez Państwa rodzaju dostawy innego niż najtańsza oferowana przez nas standardowa opcja dostawy), po odjęciu (w stosownych przypadkach) wniesionej przez nas opłaty za odbiór.
  6.7Za wyjątkiem sytuacji, w których zwracane są towary wadliwe lub nieprawidłowo opisane, jeśli nie zwrócą Państwo towarów w wymagany sposób, możemy obciążyć Państwa kwotą nieprzekraczającą bezpośrednich kosztów odzyskania towarów. W ramach żądania zwrotu środków należy zwrócić wszystkie produkty objęte danym zamówieniem. Dotyczy to – między innymi – pakietów powitalnych, dysków z oprogramowaniem, kabli, kodów do pobrań cyfrowych (na przykład gier), akcesoriów do obudowy i urządzeń peryferyjnych.
  6.8Prawo do rezygnacji z zakupu nie dotyczy oprogramowania ani towarów konsumpcyjnych, które zostały rozpieczętowane lub aktywowane; nie zwrócimy środków za takie towary. Więcej informacji na ten temat podano w sekcji 28(3)(b) Regulaminu Umów Konsumenckich (ang. Consumer Contracts Regulations) z 2013 roku.
  6.9Pełne oświadczenie o Państwa prawach wynikających z postanowień Regulaminu Umów Konsumenckich można otrzymać w Wielkiej Brytanii, zwracając się do miejscowego Biura Porad Obywatelskich (ang. Citizen's Advice Bureau) lub Biura Norm Handlowych (ang. Trading Standards Office).
  6.10Jeśli dostarczone Państwu towary są niekompletne/nieprawidłowe lub uszkodzone fizycznie, powinni Państwo powiadomić nas o tym mailowo, listownie lub przez webmail w ciągu 72 godzin od ich otrzymania. W przypadku niepowiadomienia nas przez Państwa o takim fakcie w ciągu 72 godzin od otrzymania przedmiotowych towarów stwierdzimy, że wszelkie uszkodzenia fizyczne wystąpiły, gdy towary znajdowały się w Państwa pieczy, oraz że zostały dostarczone prawidłowe i kompletne towary.
  6.11Jeśli podejrzewaliby Państwo, że towary są wadliwe, i chcieli je zwrócić, należy się z nami skontaktować w ciągu 72 godzin od wykrycia wady i przedłożyć żądanie autoryzacji zwrotu towarów (ang. Return Material Authorisation, w skrócie RMA). Przyjrzymy się zwracanemu produktowi i jeśli będzie Państwu przysługiwało prawo do zwrotu, powiadomimy Państwa o przysługujących opcjach (naprawy, wymiany lub zwrotu środków) mailowo, w rozsądnym terminie. Naprawę, wymianę lub zwrot obsłużymy możliwie szybko i zawsze w ciągu 30 dni od dnia potwierdzenia przez Państwa, czy zdecydowali się Państwo na naprawę lub wymianę, albo w ciągu 14 dni od dnia potwierdzenia przez Państwa, że zdecydowali się Państwo na zwrot środków za wadliwy produkt.
  6.12Zwrotu środków dokonujemy bez zbędnej zwłoki i nie później niż:

 • 14 dni po otrzymaniu przez nas zwracanych przez Państwa towarów lub
 • (jeśli nastąpi to szybciej) 14 dni po dniu dostarczenia nam przez Państwo dowodu zwrócenia towarów, lub
 • jeśli towary nie zostały dostarczone – 14 dni od dnia poinformowania nas o Państwa decyzji anulowania przedmiotowej umowy.
 • 6.13W przypadku zwrotów wynikających z uszkodzenia lub podejrzenia wad zorganizujemy odbiór towarów na nasz koszt w ciągu miesiąca od ich otrzymania lub w dłuższym okresie czasu, zgodnie z postanowieniami gwarancji. Jeśli produkt nie zostanie uznany za wadliwy, Państwo będą prawnie odpowiedzialni za koszt odbioru, ponownej dostawy, pracy i, w stosownych przypadkach, nowego opakowania. Nie oferujemy odbioru zamówień dostarczanych na Wyspy Normandzkie ani do Norwegii, Islandii i Szwajcarii.
  6.14Urządzenia peryferyjne (wszelkie produkty niebędące komputerem lub laptopem) należy zwrócić do nas własną metodą dostawy. Nie obsługujemy odbioru żadnych urządzeń peryferyjnych w ciągu pierwszego miesiąca po ich otrzymaniu przez Państwa ani w żadnej późniejszej dacie.
  6.15Gdy odbiór obsługiwany jest przez nas, Państwo wciąż są zobowiązani do zadbania o zapakowanie zwracanych produktów odpowiednio do ich rodzaju i wartości. Z uwagi na charakter dostarczanych towarów polecamy użycie oryginalnego opakowania. Jeśli oryginalne opakowanie nie jest dostępne, można u nas zamówić nowe specjalistyczne opakowanie. W przypadku użycia przez Państwa własnego opakowania na Państwie spoczywa odpowiedzialność prawna za koszt naprawy uszkodzeń wynikłych z nieodpowiedniego opakowania. Dotarcie do nas produktu w zadowalającym stanie potwierdzimy dopiero po jego otwarciu i sprawdzeniu.
  6.16Jeśli stwierdzimy wadliwość towarów zwróconych do nas metodą dostawy wybraną przez Państwa, dokonamy zwrotu w wysokości do 54 zł poniesionych przez Państwa kosztów. Zwrot kosztów nastąpi dopiero po otrzymaniu dowodu poniesienia kosztów transportu i ma zastosowanie wyłącznie w okresie gwarancyjnym określonym w zamówieniu.
  6.17W przypadku zwrócenia towarów w 14-dniowym okresie rezygnacji z zakupu zastrzegamy sobie prawo do jedynie częściowego zwrotu środków, jeśli towary nie są w stanie pozwalającym na ich ponowną sprzedaż lub jeśli nie zadbali Państwo o nie odpowiednio.
  6.18Jeśli zrezygnują Państwo z usługi instalacji domowej po wysłaniu zamówienia, od należnej kwoty zwrotu zostanie odliczona opłata za rezygnację w wysokości 210 zł z VAT.
  6.19Jeśli chcieliby Państwo zwrócić system w oryginalnym opakowaniu, a posiadane przez Państwa opakowanie uznają Państwo za nieodpowiednie do tego celu lub gdy już go Państwo nie mają, można się z nami skontaktować w celu zakupienia opakowania zastępczego.
  6.20W odniesieniu do posiadanych produktów konsumentom przysługuje prawo z tytułu rękojmi.
  6.21Nie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w procedurze rozstrzygania sporu przed komisja rozjemczą ds. konsumenckich i nie mamy takiej woli. Komisja Europejska oferuje internetową platformę rozstrzygania sporów dostępną tutaj: http://ec.europa.eu/consumers/odr/


  7
  Gwarancja
  7.1Poza wszelkimi gwarancjami, jakie mogą Państwo zakupić wraz z towarami, wszelkie towary dostarczane przez nas są objęte gwarancją wolności od wad przez 12 miesięcy od daty dostarczenia. Gwarancja ta nie ma wpływu na Państwa ustawowe prawa konsumenckie.
  7.2Zgodnie z klauzulą 7.3 towary, które uznamy za wadliwe w okresie gwarancyjnym zostaną naprawione lub zastąpione towarem o takim samym lub lepszym działaniu i o takiej samej lub wyższej wartości w czasie generowania autoryzacji zwrotu towarów (RMA). Wszelkie produkty zwracane w ramach gwarancji muszą mieć wystawiony prawidłowy numer RMA. Wszelkie otrzymane przez nas towary nieposiadające prawidłowego RMA zostaną odrzucone i zwrócone do nadawcy.
  7.3Jeśli zamówili Państwo dedykowaną kartę graficzną, a w opisie produktu lub na ostatecznej fakturze nie podano nazwy producenta AIB (ang. add-in board), otrzymają Państwo kartę graficzną zgodną ze specyfikacją podanego modelu / podanej wersji. Jeśli karta graficzna zostanie wymieniona w ramach gwarancji, dostarczymy kartę graficzną zgodną ze specyfikacją podanego modelu / podanej wersji lub z lepszą specyfikacją. Model ten może być od innego producenta AIP, wskutek czego faktyczne jego działanie może być nieco lepsze lub słabsze niż oryginalnego modelu.
  7.4Niniejsza gwarancja nie ma zastosowania do wad towarów wynikających z normalnego zużycia, celowego uszkodzenia, wypadku, zaniedbania z Państwa strony lub ze strony osoby trzeciej (na przykład niekorzystania z ochronnika przepięciowego), użycia towaru w sposób inny niż zalecany przez nas lub producenta (na przykład w niewentylowanym, gorącym lub zakurzonym środowisku), nieprzestrzegania wytycznych producenta lub dokonania zmiany czy też przeprowadzenia naprawy bez zgody producenta.
  7.5O ile nie podano inaczej, wszystkie panele LCD/LED należy uznać za klasy 2 według norm ISO ISO-9241-302, 303, 305, 307:2008 dotyczących wad pikseli. Martwe piksele paneli LCD/LED objęte są warunkami gwarancji producenta. Nie gwarantujemy Państwu otrzymania ekranu zastępczego w przypadku pojawienia się na ekranie jednego martwego piksela lub większej ich liczby.
  7.6Nie jesteśmy odpowiedzialni za utratę danych ani zobowiązani do przypominania Państwu o konieczności tworzenia kopii zapasowych Państwa danych. Są Państwo odpowiedzialni za swoje dane i powinni Państwo podjąć wszelkie środki ostrożności, aby móc je przywrócić w przypadku ich utraty. Możliwe jest, że twarde dyski i/lub dyski SSD zostaną sformatowane lub zastąpione przy okazji zwrotu w ramach gwarancji, niezależnie od wszelkich korespondencyjnych zapewnień, że tak się nie stanie.
  7.7Baterie laptopów dostarczane są z gwarancją na co najmniej 6 miesięcy, niezależnie od tego, która opcja gwarancji zostanie zakupiona.
  7.8W przeciwieństwie do większości firm komputerowych nie odbieramy prawa do gwarancji w przypadku, gdy otworzą Państwo obudowę i zainstalują własne komponenty, za wyjątkiem poniższych sytuacji:

  • jeśli działania osoby instalującej komponenty spowodują uszkodzenie komputera, gwarancja stanie się nieważna;

  • jeśli zainstalują Państwo komponenty niezakupione od nas i komponenty te spowodują problemy z komputerem, gwarancja stanie się nieważna;

  • jeśli zainstalują Państwo komponenty niezakupione od nas, w żaden sposób nie udzielimy wsparcia w ich instalowaniu ani w rozwiązywaniu ewentualnych problemów związanych z zainstalowaniem ich.

  • Udzielimy Państwu wsparcia w instalowaniu komponentów zakupionych od nas, pod warunkiem zakupienia ich przez Państwo w ramach usługi uaktualniania dostępnej w Państwa koncie internetowym.
  7.9Zastrzegamy sobie prawo do zawieszenia gwarancji lub odmowy świadczenia usługi, jeśli Państwa obudowa, płyta główna, procesor lub BIOS zostały wymienione bez autoryzacji.
  Wszelkie naprawianie, modyfikowanie lub niewłaściwe manipulowanie przez nieuprawniony personel pociąga za sobą unieważnienie gwarancji.
  7.10Jeśli zabiorą Państwo zakupione od nas towary do osoby trzeciej, by spróbowała zdiagnozować lub naprawić wadę w komputerze, mogą Państwo UNIEWAŻNIĆ wszelkie gwarancje na zamówienie, a my nie pokryjemy żadnych opłat za usługi świadczone na miejscu lub u osoby trzeciej, ponieważ nie udzielamy gwarancji na naprawy u klienta ani nie naliczamy za nie opłat. W przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem trzeba się skontaktować z nami w celu zasięgnięcia porady oraz, w razie potrzeby, uzyskania numeru RMA, i zwrócić do nas produkt z zachowaniem określonej procedury dokonywania zwrotów.
  7.11W razie awarii oprogramowanie lub sprzętu nie będziemy zobowiązani do wymiany, ponownego zainstalowania lub zrekompensowania utraty, uszkodzenia lub naruszenia oprogramowania. Powyższa zasada dotyczy wyłącznie oprogramowania dostarczanego przez nas bezpłatnie lub oprogramowania osoby trzeciej zainstalowanego przez Państwa.
  7.12Gwarancja dotycząca martwych pikseli – Jeśli zamówią Państwo gwarancję dotyczącą martwych pikseli i zgłoszą Państwo martwy piksel w określonym czasie w ramach tej gwarancji, odbierzemy laptop od Państwa i wymienimy ekran na model bez defektu o takiej samej lub lepszej specyfikacji. Odbiór i ponowna dostawa są uwzględnione w koszcie, wraz z wszelkimi kosztami pracy, a z usługi można skorzystać nieograniczoną liczbę razy w okresie gwarancyjnym.

  Gwarancja dotycząca martwych pikseli zaczyna obowiązywać w dniu otrzymania przez Państwa zamówienia, a żeby produkt został zakwalifikowany do wymiany, wszelkie martwe piksele należy zgłosić w okresie gwarancyjnym. Gwarancja dotycząca martwych pikseli nie obejmuje pękniętych, uszkodzonych ani połamanych ekranów, niezależnie od liczby niedziałających pikseli. Gwarancja ta nie obejmuje zakupionych monitorów zewnętrznych, lecz tylko sam ekran notebooka.

  Niestety nie możemy zorganizować odbiorów z Islandii, Wysp Owczych, Andory, Wysp Kanaryjskich, Reunionu, Martyniki i Gwadelupy, ale możemy zwrócić nawet do 264 zł na koszty przesyłki.
  7.13Jeśli produkt ma zostać naprawiony poza okresem gwarancji określonym w zamówieniu, możemy zorganizować odbiór za pośrednictwem naszego kuriera. Koszt odbioru wynosi 264 zł z VAT. O ile w udzielonej gwarancji nie określono inaczej, gwarancja na jakąkolwiek część lub części zamienne ograniczona jest do maksymalnie jednego roku od daty wysłania zwrotu. W przypadku naprawionych części gwarancja wynosi maksymalnie trzy miesiące.
  7.14W przypadku odmowy zwrócenia Ci towarów (z jakiegokolwiek powodu) lub odmowy prób dostawy / ponownej dostawy, towary zostaną przechowane przez 12 miesięcy kalendarzowych od ich pierwszego otrzymania. Po upływie tego czasu podejmiemy kolejną próbę skontaktowania się z Tobą w celu ustalenia ewentualnych zaległych płatności do rozliczenia i/lub odpowiedniego czasu na zwrócenie Ci towarów.

  Jeśli nie zgodzisz się na zwrócenie Ci przez nas towarów lub nie otrzymamy odpowiedzi na naszą wiadomość (mailową i/lub pocztową) oraz nie dokonasz ewentualnych zaległych płatności i nie podasz nam odpowiedniej daty ponownej dostawy w ciąu 14 miesięcy kalendarzowych od otrzymania przez nas towarów, towary zostaną zniszczone i/lub zutylizowane. Nie przyjmujemy żadnej odpowiedzialności za wycieki lub utratę danych i/lub zarobki i/lub utratę lub uszkodzenie w transporcie. Jeśli wolisz, możesz samodzielnie zorganizować kuriera do odbioru towarów. W celu uniknięcia wątpliwości, odpowiednia data ponownej dostawy to dzień roboczy w ciągu 30 dni kalendarzowych od udzielenia przez Ciebie odpowiedzi na otrzymaną wiadomość.


  8
  Usługa modernizacji
  8.1Usługa uaktualniania świadczona jest na rzecz klientów, którzy chcą zakupić uaktualnienia do posiadanego już komputera zakupionego od nas. Nie gwarantujemy kompatybilności systemów innych niż zakupiony w ramach pierwotnego zamówienia, a przeprowadzając kontrolę kompatybilności online zakładamy, że nie instalowali Państwo w systemie innych komponentów.
  8.2W przypadku wybrania usługi uaktualnienia z odbiorem i ponowną dostawą zakładamy, że komputer jest w pełni sprawny, bez uszkodzeń lub defektów. Jeśli komputer wymaga napraw, a minął już okres gwarancyjny, zostanie za nie naliczona opłata i skontaktujemy się z Państwem w celu zorganizowania płatności przed wprowadzeniem uaktualnień.
  8.3Przed opłaceniem usługi uaktualnienia otrzymają Państwo informacje na temat stanów magazynowych każdego z wybranych przez Państwa komponentów:

  KolorStatus
  Ten produkt jest w magazynie, gotowy do wysłania.
  Ten produkt jest w magazynie, ale aktualnie liczba zamówień tego produktu przekracza liczbę egzemplarzy w magazynie. Możliwe są opóźnienia.
  Tego produktu aktualnie nie ma w magazynie. Zostanie zamówiony na żądanie, a Państwa zamówienie zostanie zrealizowane dopiero po przybyciu produktu.


  Powyższe wskaźniki mają charakter jedynie orientacyjny i nie ponosimy odpowiedzialności za błędne informacje o naszych stanach magazynowych ani braki w nich.
  8.4W przypadku wybrania usługi uaktualnienia z odbiorem i ponowną dostawą, będą Państwo mieli możliwość zarezerwowania odbioru przez naszego kuriera po przetworzeniu nowego zamówienia uaktualnienia. Żądanie usługi odbioru zostanie złożone automatycznie u naszego kuriera, a my nie ponosimy odpowiedzialności za brak odbioru, niezależnie od jego przyczyny, i nie rekompensujemy go.
  8.5Jeśli dokonanie uaktualnienia okaże się niemożliwe z jakiejkolwiek przyczyny innej niż nasze zaniedbanie, nie będą Państwo uprawnieni do zwrotu jakichkolwiek kosztów odbioru i ponownej dostawy.


  9
  Bezpieczeństwo naszej witryny
  9.1Technologia szyfrowania: Korzystamy z technologii szyfrowania stanowiącej branżową normę, czyli SSL (ang. secure sockets layer) 256 bitów, dla zapewnienia zaszyfrowania przed transmisją wszelkich Państwa danych osobowych i dotyczących transakcji. Aby sprawdzić, czy znajdują się Państwo w bezpiecznym obszarze naszej witryny internetowej, należy spojrzeć na pasek adresowy przeglądarki, gdzie widnieć będzie „https”, a nie „http”. Stosowanie tej technologii oraz naszych zasad ma na celu zabezpieczenie Państwa prywatnych danych przed nieuprawnionym dostępem / niewłaściwym użyciem.
  9.2Zewnętrzne witryny internetowe: Kiedy korzystają Państwo z odnośników w naszej witrynie internetowej prowadzących do zewnętrznych witryn internetowych, nie mamy kontroli nad sposobem przetwarzania Państwa danych. Ponieważ inne witryny internetowe mogą obsługiwać Państwa dane w inny sposób, polecamy zapoznanie się z polityką prywatności każdej odwiedzanej witryny internetowej.


  10
  Korzystanie z naszej witryny
  10.1Informacje, treści i materiały dostępne w naszej witrynie internetowej mogą od czasu do czasu ulegać zmianie bez uprzedniego powiadomienia Państwa o tym. Zmiany te wprowadzane są, aby nasza witryna internetowa była możliwie aktualna.
  10.2Staramy się, by nasza witryna internetowa była zawsze dostępna, prosimy jednak mieć na uwadze, że nie możemy zagwarantować takiej dostępności ani braku błędów w witrynie oraz że nie ponosimy odpowiedzialności prawnej za żadne problemy, jakie mogłyby wyniknąć z tych powodów. Staramy się, by nasza witryna internetowa była możliwie aktualna; wszystkie wyświetlane w niej opisy produktów są zawsze aktualne w chwili ich wprowadzania, jednak mogą nie zawsze być precyzyjne w chwili składania przez Państwa zamówienia.
  10.3Nie wolno Państwu wpływać na funkcjonowanie naszej witryny internetowej ani obchodzić zabezpieczeń na niej, niewłaściwie korzystać z niej, włamywać się ani w inny sposób zaburzać działania naszego systemu komputerowego, serwera, witryny internetowej, routera ani innych usług bądź urządzeń połączonych z Internetem.
  10.4Użytkownicy naszych usług muszą mieć ukończone 18 lat. Osobom w wieku poniżej 18 lat, a powyżej 13 wolno korzystać z naszych usług, lecz wyłącznie poprzez konto, którego posiadaczem jest ich rodzic lub prawny opiekun i za odpowiednim pozwoleniem oraz pod bezpośrednim nadzorem rodzica lub prawnego opiekuna. Dzieciom w wieku poniżej 13 lat nie wolno korzystać z naszej witryny internetowej ani usług. Są Państwo odpowiedzialni za każdą aktywność osoby niepełnoletniej na Państwa koncie.


  11
  Twoje dane
  11.1Zgadzają się Państwo podać nam dokładne i pełne informacje w przypadkach, gdy prosimy Państwa o podanie informacji potrzebnych nam do dostarczania towarów i świadczenia usług,
  11.2Uprawniają nas Państwo do używania, przechowywania i przetwarzania w inny sposób Państwa danych osobowych, abyśmy mogli dostarczać Państwu towary i świadczyć usługi oraz w celach marketingowych („cel”). Cel może obejmować okazjonalne ujawnienie Państwa danych osobowych osobom trzecim, gdy jest to wymagane przez prawo lub w celu dostarczania Państwu towarów i świadczenia Państwu usług. Nie przekazujemy ani nie sprzedajemy Państwa danych osobowych osobom trzecim.
  11.3Mają Państwo prawo do wglądu w należące do Państwa i przechowywane przez nas dane osobowe. Prosimy o skontaktowanie się z nami w przypadku chęci wnioskowania o taki wgląd.
  11.4Nie powinni Państwo otrzymywać niezamawianych wiadomości elektronicznych ani połączeń telefonicznych od firm, z którymi współpracujemy; nie sprzedajemy też Państwa danych tym firmom.
  11.5Wszelkie dane osobowe są przechowywane i zarządzane zgodnie z naszą Polityką prywatności.
  11.6Tekst umowy prowadzący do zamówienia jest przez nas przechowywany i może zostać Państwu udostępniony po zawarciu umowy. Prosimy o skontaktowanie się z nami, a udostępnimy Państwu te informacje.


  12
  Reklamacje dotyczące naszych Usług
  12.1Mamy nadzieję, że nie będą Państwo mieli żadnych zażaleń związanych z naszymi usługami, jednak gdyby wystąpiły jakieś problemy, prosimy o skontaktowanie się z nami, a postaramy się odpowiedzieć w ciągu pięciu dni roboczych.


  13
  Nasze prawa własności intelektualnej
  13.1Wszelkie prawa autorskie, prawa do projektów, patenty, wynalazki, logo, nazwy biznesowe, oznaczenia usług i znaki towarowe, nazwy domen internetowych, prawa moralne, prawa do baz danych, dane, kody źródłowe, oprogramowanie, specyfikacje, wiedza, procesy i metody biznesowe (we wszystkich przypadkach, czy to zarejestrowane, czy niezarejestrowane, w tym wszelkie prawa do wnioskowania o rejestrację) w tej witrynie internetowej i związane z niniejszą witryną internetową oraz dostarczanymi przez nas towarami i świadczonymi przez nas usługami (w tym opublikowane w niniejszej witrynie internetowej informacje, treści, materiały lub dane) należą do nas lub naszych licencjodawców; wszelkie takie prawa są zastrzeżone. Zbiór, układ i zestawienie wszelkich treści w naszej witrynie internetowej stanowią naszą wyłączną własność i są chronione prawem autorskim. Nie wolno Państwu modyfikować, kopiować, reprodukować, wczytywać, publikować, transmitować ani dystrybuować żadnymi środkami czy też sposobami materiałów ani informacji lub pobrań z naszej witryny internetowej, chyba że wyraźnie do tego zaprosiliśmy.


  14
  Wyłączenie i ograniczenie odpowiedzialności
  14.1Ograniczenia naszej odpowiedzialności prawnej: Nie ograniczamy naszej odpowiedzialności prawnej względem Państwa za obrażenia ciała lub śmierci na skutek naszego bezpośredniego zaniedbania, popełnionego przez nas oszustwa lub wszelkie inne kwestie, ograniczenie lub wykluczenie odpowiedzialności za które jest bezprawne. Zastrzegamy sobie brak odpowiedzialności prawnej względem Państwa za dostawę towarów i świadczenie usług w największym dopuszczalnym przez stosowne przepisy prawa zakresie. Zastrzeżenie to nie ma wpływu na Państwa ustawowe prawa konsumenckie. Jeśli zostanie stwierdzona nasza odpowiedzialność prawna za Państwa straty lub szkody, taka odpowiedzialność prawna będzie ograniczona do kwoty otrzymanej przez nas od Państwa w związku z odnośnymi towarami lub usługami. Nie ponosimy odpowiedzialności prawnej względem Państwa za żadne straty, szkody bądź wydatki, w tym bezpośrednią lub pośrednią stratę taką, jak utrata zysków, niezależnie od ich przyczyny.
  14.2Szkody pośrednie lub niekonsekwencyjne: Nie ponosimy odpowiedzialności prawnej za szkody pośrednie, konsekwencyjne, utratę danych, utratę dochodu lub zysku, utratę lub umniejszenie wartości firmy, utratę lub uszkodzenie własności i/lub straty na skutek roszczeń osób trzecich wynikających z korzystania z niniejszej witryny internetowej lub naszych produktów lub usług lub wynikających z awarii zakupionych od nas produktów.
  14.3Witryna internetowa: Nie ponosimy odpowiedzialności prawnej za opóźnienia, awarie, błędy lub pominięcia czy też utratę danych podczas ich przenoszenia ani za wirusy i inne zanieczyszczenia lub niszczycielskie elementy przeniesione do Państwa systemu komputerowego przez naszą witrynę internetową. Dokładamy wszelkich starań, by informacje opublikowane w niniejszej witrynie internetowej były prawidłowe i bezbłędne. Przepraszamy za wszelkie błędy lub braki, jakie mogą wystąpić. Nie możemy zagwarantować, że podczas korzystania z naszej witryny internetowej nie wystąpią błędy oraz że będzie ona spełniała swój cel, ani że będzie aktualna lub że wady będą naprawiane, ani że witryna internetowa czy też udostępniający ją serwer będą wolne od wirusów lub bugów lub że będą w pełni funkcjonalne, ani dokładności czy też niezawodności tej witryny i nie dajemy żadnej gwarancji, wyraźnej ani dorozumianej, co do przydatności tej witryny internetowej lub jej dokładności.
  14.4Zdarzenia losowe: Nie ponosimy odpowiedzialności prawnej za awarie lub opóźnienia w dostawie produktów lub świadczenia usług, które wystąpią na skutek działania lub zaniechania pozostającego poza naszą racjonalnie rozumianą kontrolą, na przykład osoby trzeciej lub w przypadku zdarzenia losowego.
  14.5Naruszenia bezpieczeństwa: Podjęliśmy wszelkie zasadne kroki w celu zapobieżenia oszustwom internetowym i zapewnienia możliwie bezpiecznego przechowywania wszelkich zebranych od Państwa danych. Tym niemniej, nie ponosimy odpowiedzialności w razie – wysoce nieprawdopodobnego – włamania na nasze bezpieczne serwery komputerowe lub serwery komputerowe osób trzecich.


  15
  Ogólne kwestie prawne
  15.1Możliwość przeniesienia praw lub podzlecania: Od czasu do czasu możemy podzlecić dowolną część lub części dostawy naszych towarów lub usług do Państwa i możemy przenieść nasze prawa i/lub zobowiązania wynikające z niniejszej umowy, bez Państwa zgody i bez konieczności powiadomienia Państwa o tym.
  15.2Zmiany Warunków: W dowolnym czasie możemy zmienić lub zmodyfikować niniejsze Warunki. Wszelkie modyfikacje lub uaktualnienia niniejszych Warunków zostaną opublikowane w naszej witrynie internetowej. W przypadku zakupu przez Państwa naszych towarów lub usług założymy, że akceptują Państwo najnowszą wersję naszych Warunków.
  15.3Całość umowy: Niniejsza umowa stanowi całość umowy pomiędzy Państwem a nami. Żadne inne warunki, ani wyraźne, ani dorozumiane, nie stanowią części niniejszej umowy. W razie wystąpienia konfliktu pomiędzy niniejszymi Warunkami a innym warunkiem lub postanowieniem obowiązują niniejsze Warunki. Akceptując niniejszą umowę zgadzają się także Państwo jednoznacznie na nasze Zasady zwrotów i Politykę prywatności. Jeśli nie zgadzają się Państwo na niniejsze Warunki, Zasady zwrotów i Politykę prywatności, nie powinni Państwo korzystać z naszej witryny internetowej ani usług.
  15.4Zrzeczenie się prawa do pozwu zbiorowego: Jeśli jest to dozwolone na mocy obowiązującego prawa, użytkownik i my uzgadniamy, że każda ze stron może wnosić roszczenia przeciwko drugiej wyłącznie we własnym imieniu, a nie jako powód/adwokat lub członek grupy w jakimkolwiek ewentualnym pozwie zbiorowym bądź przedstawicielskim. O ile użytkownik i PCSpecialist B.V. nie wyrażą na to zgody, żaden arbiter ani sędzia nie może łączyć roszczeń więcej niż jednej osoby, bądź też w inny sposób przewodniczyć jakiejkolwiek formie postępowania przedstawicielskiego lub zbiorowego.
  15.5Nieważność: Strony zgadzają się na to, by w przypadku, gdy którykolwiek z warunków niniejszej umowy zostanie uznany za nieważny, nielegalny lub niewymagalny, taki warunek został uznany za usunięty, a pozostała część umowy pozostałą ważna bez niego.
  15.6Jurysdykcja i prawo holenderski: Niniejsze Warunki i nasza umowa będą normowane i interpretowane zgodnie z prawem Holandia. Niniejszym strony zgadzają się na podleganie wyłącznej jurysdykcji sądów Holandia.
  15.7Opóźnienia: W żadnym przypadku opóźnienia przez nas skorzystania z przysługujących nam na mocy niniejszej umowy praw lub środków prawnych lub też nieskorzystania z nich nie stanowi zrzeczenia się ich przez nas, chyba że potwierdzimy takie zrzeczenie się pisemnie.
  15.8Prawa osób trzecich: Nie jest zamiarem stron, by zobowiązania stron przedstawione w niniejszym dokumencie służyły jakiejkolwiek innej osobie lub mogły być egzekwowane przez inną osobę na mocy Ustawy o umowach (prawach osób trzecich) z 1999 roku.
  15.9Umiejscowienie produkcji: Zamówione przez Państwa towary zostaną wyprodukowane w Wielkiej Brytanii.