Powrót Do Góry

Przedstawiamy Windows 11

Nowe środowisko Windows, które zapewnia bliższy kontakt z osobami i rzeczami, które kochasz.

Skonfiguruj teraz
Game Pass
FAQ

Spójrz z nowej perspektywy z PCSpecialist i Windows 11

Windows 11 zapewnia spokojną przestrzeń, w której możesz kreatywnie realizować swoje pasje w nowym środowisku. Od odnowionego menu Start po nowe sposoby komunikowania się z bliskimi osobami, wyświetlania wiadomości, czerpania radości z gier i korzystania z treści – Windows 11 pozwala myśleć, tworzyć i wyrażać siebie w naturalny sposób.

Zmaksymalizuj swoją produktywność

Otwieraj potrzebne aplikacje, utrzymuj dobrą organizację i z łatwością korzystaj z takich narzędzi jak układy przyciągania i różne pulpity.

Nowe sposoby nawiązywania połączeń

Błyskawicznie nawiązuj połączenia z bliskimi osobami bezpośrednio z pulpitu za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Dzwoń lub czatuj za darmo przez cały dzień – niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta rozmówca.1

Treści wybrane przez Ciebie

Przeglądarka Microsoft Edge oraz liczne widżety do wyboru pozwalają szybko zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami i informacjami, a także korzystać z ulubionej rozrywki. 2. W nowym sklepie Microsoft Store łatwo znajdziesz potrzebne aplikacje i programy, które uwielbiasz oglądać.

Czas na zabawę. Kiedy tylko chcesz.

Windows 11 przenosi gry na zupełnie nowy poziom dzięki możliwościom grafiki, która rzuca wyzwanie rzeczywistości.4 Odkryj swoją kolejną ulubioną grę z usługą Xbox Game Pass, dzięki której masz dostęp do ponad 100 gier wysokiej jakości (subskrypcja sprzedawana oddzielnie).3

Dowiedz się więcej

Windows 11 z PCSpecialist

Zbuduj swój kolejny wymarzony sprzęt już dziś z PCSpecialist. Wybierz konfigurację z systemem Windows 11 i poznaj nowy Windows, który przybliży Cię do ludzi i rzeczy, które uwielbiasz.

Kup nowy komputer

System Windows 11 jest już dostępny we wszystkich konfiguratorach z naszej oferty. Zamów już teraz i zbuduj swój własny komputer dzięki PCSpecialist lub zapoznaj się z naszymi zalecanymi specyfikacjami poniżej!

Kup teraz

Rekomendowane specyfikacje

Cobalt Elite

Cobalt-Elite

Od 6 000 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • Intel® Core™ i5-13400F
 • ASUS® PRIME B760M-K D4
 • Corsair VENGEANCE 16 GB, 3200 MHz
 • 8 GB NVIDIA GEFORCE RTX 3050

Fusion XT

Fusion-XT

Od 8 020 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • AMD Ryzen 5 5600X
 • ASUS® STRIX B550-F GAMING WIFI II
 • Corsair VENGEANCE 16 GB, 3200 MHz
 • 8 GB NVIDIA GEFORCE RTX 3070 Ti
 • 2 TB SEAGATE BARRACUDA HDD

Cobalt Pro

Cobalt-Pro

Od 10 710 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • Intel® Core™ i7-13700
 • GIGABYTE Z690 UD DDR4
 • Corsair VENGEANCE 32 GB, 3200 MHz
 • 8 GB NVIDIA GEFORCE RTX 3070

Cobalt Ultra

Cobalt-Ultra

Od 12 340 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • Intel® Core™ i9-12900K
 • ASUS® TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4
 • Corsair VENGEANCE RGB PRO 16 GB, 3600 MHz
 • 12 GB NVIDIA GEFORCE RTX 4070 Ti
 • 2 TB SEAGATE BARRACUDA HDD

Fusion Ultra

Fusion-Ultra

Od 13 460 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • AMD Ryzen 9 7900X
 • ASUS® TUF GAMING X670E-PLUS WIFI
 • Corsair VENGEANCE 32 GB, 4800 MHz
 • AMD RADEON™ RX 7900 XT 20GB

Fusion Goliath

Fusion-Goliath

Od 14 640 zł z podatkiem VAT i dostawą.

 • AMD Ryzen 9 7950X
 • GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX
 • Corsair VENGEANCE 32 GB, 4800 MHz
 • AMD RADEON™ RX 7900 XTX 24GB

Często zadawane pytania

Czym różnią się systemy Windows 10 i Windows 11?

Windows 11 jest wyposażony we wszystkie funkcje i zabezpieczenia dostępne w systemie Windows 10, ale został przeprojektowany i odświeżony. Zawiera również nowe narzędzia, dźwięki i aplikacje. Każdy szczegół został przemyślany. Wszystko to pozwala korzystać z komputera w nowy sposób.

Kiedy będzie można kupić komputer z zainstalowanym fabrycznie systemem Windows 11?

Komputery z zainstalowanym fabrycznie systemem Windows 11 będą dostępne od 5 października 2021 r.

Chcę teraz kupić komputer – czy mogę później zainstalować nową wersję systemu Windows?

Większość sprzedawanych obecnie komputerów z systemem Windows 10 będzie można uaktualnić do nowej wersji Windows. Aby można było przeprowadzić uaktualnienie do nowej wersji Windows, komputer musi spełniać minimalne wymagania sprzętowe, a pewne funkcje, które podano tutaj, wymagają określonego sprzętu. Harmonogram jest wciąż opracowywany, ale wdrażanie uaktualnienia rozpocznie się pod koniec 2021 r. i będzie kontynuowane w 2022 r. Dokładne daty będą się różnić zależnie od urządzenia.

Jak sprawdzić, czy nowy komputer z systemem Windows 10, którego zakup rozważam, spełnia minimalne wymagania?

Można to sprawdzić na kilka sposobów. Jeśli właśnie kupujesz nowy komputer, zwróć uwagę, czy na stronie konfiguratora znajduje się informacja „Bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 11”. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z PCSpecialist.

Kiedy mogę przeprowadzić uaktualnienie urządzenia z systemem Windows 10 do wersji Windows 11?

Jeśli masz zainstalowaną wersję systemu Windows 10 20H1 lub nowszą na aktualnym komputerze i spełnia on minimalne wymagania sprzętowe, będzie można go uaktualnić do wersji Windows 11. Harmonogram jest wciąż opracowywany, ale w przypadku większości obecnie używanych urządzeń wdrażanie uaktualnienia rozpocznie się mniej więcej na początku 2022 r. Opcja uaktualnienia nie będzie od razu dostępna na wszystkich komputerach z systemem Windows 10, które się do tego kwalifikują. Aby sprawdzić, czy komputer kwalifikuje się do uaktualnienia, zapoznaj się ze specyfikacją podaną tutaj. Gdy wdrażanie uaktualnienia zostanie rozpoczęte, sprawdź, czy uaktualnienie dla Twojego urządzenia jest dostępne, otwierając Ustawienia > Windows Update. Podobnie jak to jest z powiadomieniami o dostępności aktualizacji w Windows 10, użytkownikom końcowym wyświetli się komunikat o dostępności uaktualnienia w obszarze powiadomień paska zadań u dołu po prawej stronie. Więcej informacji na temat tego, jak będzie wyglądał komunikat, pojawi się w późniejszym terminie. W późniejszym terminie mogą też zostać dodane dodatkowe opcje powiadomienia na pulpicie.

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe systemu Windows 11?

Minimalne wymagania sprzętowe zostały udostępnione tutaj.

Jak sprawdzić, czy mój aktualny komputer z Windows 10 spełnia wymagania sprzętowe systemu Windows 11?

Aby sprawdzić, czy aktualny komputer spełnia minimalne wymagania, zapoznaj się ze specyfikacją tutaj.

Co zrobić, jeśli mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych? Czy mogę zostać przy systemie Windows 10?

Tak! Windows 10 to nadal świetna wersja tego systemu. Microsoft zobowiązuje się zapewniać wsparcie dla Windows 10 do 14 października 2025 r.

Skąd będę wiedzieć, że uaktualnienie dla mojego komputera z Windows 10 jest dostępne?

Uaktualnienia do systemu Windows 11 rozpoczną się pod koniec 2021 r. i będą kontynuowane w 2022 r. W tym czasie będziemy przeprowadzać niejawne testy i weryfikować działanie systemu na Twoim komputerze. Usługa Windows Update wyświetli powiadomienie dotyczące dostępności uaktualnienia dla Twojego komputera. Możesz to sprawdzić, otwierając Ustawienia > Windows Update. Podobnie jak to jest z powiadomieniami o dostępności aktualizacji w Windows 10, użytkownikom końcowym wyświetli się komunikat o dostępności uaktualnienia w obszarze powiadomień paska zadań u dołu po prawej stronie. Więcej informacji na temat tego, jak będzie wyglądał komunikat, pojawi się w późniejszym terminie. W późniejszym terminie mogą też zostać dodane dodatkowe opcje powiadomienia na pulpicie.

Ile kosztuje uaktualnienie systemu Windows 10 do wersji Windows 11?

Uaktualnienie jest bezpłatne. Będzie ono jednak dostępne tylko dla komputerów, na których zainstalowano wersję systemu Windows 10 20H1 lub nowszą i które spełniają minimalne wymagania sprzętowe. Aby sprawdzić, czy masz najnowsze aktualizacje systemu Windows 10, otwórz Ustawienia > Windows Update.

Jak długo potrwa oferta bezpłatnego uaktualnienia?

Nie ma określonej daty zakończenia oferty bezpłatnego uaktualnienia kwalifikujących się systemów. Microsoft zastrzega sobie jednak prawo do ostatecznego zakończenia oferty bezpłatnego uaktualnienia. Zakończenie oferty nie nastąpi wcześniej niż po roku trwania fazy ogólnej dostępności oferty.

Czym różni się uaktualnienie od aktualizacji?

Aktualizacja może zawierać nowe funkcje oraz poprawki błędów i zabezpieczeń w danej wersji systemu Windows. Aktualizacje są wydawane przez cały rok. Uaktualnienie obejmuje zmianę wersji – na przykład przejście z systemu Windows 10 na Windows 11. Albo zmianę edycji – na przykład przejście z systemu Windows Home na Windows Pro.

Czy mogę nadal korzystać z Windows 10?

Tak. Nie musisz uaktualniać systemu do wersji Windows 11. Microsoft będzie zapewniać wsparcie dla systemu Windows 10 do 14 października 2025 r.

Czy Windows 11 zabiera więcej przestrzeni na moim komputerze osobistym niż Windows 10?

Nie. Windows 11 i Windows 10 wymagają w przybliżeniu takiej samej ilości miejsca na dysku. Jednak do przeprowadzenia uaktualnienia wymagane jest dodatkowe miejsce. System Windows wyczyści to dodatkowe miejsce na dysku po około dziesięciu dniach od zakończenia uaktualnienia.

Czy system Windows 11 zastępuje Windows 10?

Windows 11 to najnowsza wersja systemu Windows. Będziemy jednak zapewniać wsparcie dla systemu Windows 10 do października 2025 r.

Co się stanie z moimi plikami po uaktualnieniu systemu do wersji Windows 11?

Domyślnie wszystkie pliki i dane zostaną przeniesione. Jednak przed instalacją zalecamy utworzenie kopii zapasowej plików. Dowiedz się więcej o kopii zapasowej folderów komputera w usłudze OneDrive tutaj.

Czy mogę wrócić do systemu Windows 10, jeśli po uaktualnieniu systemu nie spodoba mi się Windows 11?

Tak. W ciągu 10 dni od zainstalowania uaktualnienia do systemu Windows 11 możesz wrócić do systemu Windows 10, zachowując swoje pliki i dane. Po 10 dniach musisz utworzyć kopię zapasową danych i wykonać „czystą instalację”, aby wrócić do systemu Windows 10.

Jak długo trwa instalacja systemu Windows 11?

Pobranie i zainstalowanie systemu Windows 11 prawdopodobnie potrwa dłużej niż w przypadku typowej aktualizacji funkcji systemu Windows 10. Podczas pobierania systemu możesz korzystać z komputera. Rozpoczęcie instalacji możesz zaplanować o określonej porze, gdy komputer nie będzie używany.

Czy mogę uaktualnić komputer z systemem Windows 10 w S mode do wersji Windows 11?

Jeśli komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe, możesz uaktualnić system Windows 10 Home w S mode do wersji Windows 11 Home w S mode. Jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows 10 Pro w S mode, musisz wyłączyć tryb S mode w celu uaktualnienia do wersji Windows 11 Pro. System Windows 11 Pro nie jest dostępny w S mode.

1. Może być wymagany taki sprzęt jak mikrofon i kamera. Wymagany dostęp do Internetu. Mogą być naliczane opłaty za korzystanie z usługi.

2. Wymagany dostęp do Internetu. Mogą być naliczane opłaty za korzystanie z usługi.

3. Niektóre funkcje wymagają określonego sprzętu, patrz https://www.microsoft.com/windows/windows-11-specifications.

4. Harmonogram jest opracowywany, a wdrażanie uaktualnienia rozpocznie się pod koniec 2021 r. i będzie kontynuowane w 2022 r. Dokładne daty będą się różnić zależnie od urządzenia. Niektóre funkcje wymagają określonego sprzętu, patrz https://www.microsoft.com/windows/windows-11-specifications.

5. Wymagany dostęp do Internetu. Mogą być naliczane opłaty za korzystanie z usługi. Bezpłatne korzystanie z przestrzeni dyskowej 5 GB wymaga konta Microsoft (MSA); większa przestrzeń dyskowa jest dostępna za dodatkową opłatą lub w ramach subskrypcji Microsoft 365.