Wsparcie dla Windows 7 dobiega końca

Po 10 latach wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegło końca z dniem 14 stycznia 2020 r. Wiemy, że zmiana może być trudna, dlatego jesteśmy tutaj, aby służyć Ci pomocą, zalecając dalsze działania i odpowiadając na pytania dotyczące zakończenia wsparcia.

Skonfiguruj teraz z systemem Windows 10

Masz więcej pytań? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji

Co oznacza zakończenie wsparcia?

Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem. W przyszłości najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa będzie zmiana systemu na Windows 10. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na nowym komputerze. Chociaż system Windows 10 można zainstalować na starszym urządzeniu, nie jest to zalecane.

Gdy wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegnie końca 14 stycznia 2020 roku, Twój komputer wciąż będzie działał, lecz firma Microsoft przestanie zapewniać wsparcie w następującym zakresie:

 • pomoc techniczna dotycząca jakichkolwiek problemów,
 • aktualizacje oprogramowania,
 • aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

Jak mogę się przygotować?

Podpowiemy, jak utworzyć kopię zapasową plików i znaleźć odpowiedni dla Ciebie komputer – mamy narzędzia, dzięki którym zmiana przebiegnie gładko.

1. Poznaj najnowsze komputery

Nowoczesne komputery są nie tylko szybkie (ze względu na dyski SSD) i działają dłużej dzięki bardziej wytrzymałym bateriom, są również przystępne cenowo: średnia cena najlepszej klasy komputera jest znacznie niższa niż 5–10 lat temu.

Dowiedz się więcej

2. Utwórz kopię zapasową plików i zdjęć

Zapisz pliki osobiste i zdjęcia w usłudze OneDrive lub na zewnętrznym dysku twardym. Kliknij to łącze, aby poznać różne sposoby przenoszenia plików.

Dowiedz się więcej

3. Uzyskaj porady o systemie Windows 10

Naszym zdaniem obsługa nowego komputera z systemem Windows 10 nie sprawi Ci żadnych trudności, jeśli jednak masz pytania albo chcesz dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy dla Ciebie porady i samouczki.

Dowiedz się więcej

Smuklejszy, lżejszy, szybszy

Wyposażone w dyski SSD i najnowsze technologie, nowoczesne komputery są szybsze, bezpieczniejsze, wytrzymalsze i bardziej stylowe.

Dlaczego warto wybrać komputer z systemem Windows 10?

Zyskaj nowe możliwości z nowym komputerem

Nowe komputery pozwalają Ci korzystać z nowych rozwiązań, takich jak ekrany dotykowe, pióra cyfrowe i rozpoznawanie twarzy, które pomagają zaoszczędzić czas i są łatwe w obsłudze.

Dowiedz się więcej o funkcjach systemu Windows 10

Windows 10 — Często zadawane pytania

Czy mój komputer z systemem Windows 7 przestanie działać 14 stycznia 2020 r.?

Nie. Dla systemu Windows 7 nie będzie już zapewniane wsparcie, ale oprogramowanie będzie nadal działać. Po 14 stycznia 2020 roku nie będą już zapewniane aktualizacje zabezpieczeń dla komputerów z systemem Windows 7. Dlatego ważne jest, aby zmienić system operacyjny na nowoczesny, taki jak system Windows 10, który oferuje najnowsze aktualizacje zabezpieczeń i tym samym zapewnia większe bezpieczeństwo Tobie i Twoim danym. Dodatkowo dział obsługi klienta firmy Microsoft nie będzie już zapewniał pomocy technicznej dotyczącej systemu Windows 7.

Jak uzyskać system Windows 10?

Możesz kupić pełną wersję systemu Windows 10 Home lub Windows 10 Pro i zainstalować ją na używanym komputerze z Windows 7. Jednak Windows 10 najlepiej sprawdzi się na nowym urządzeniu. Nowoczesne komputery są szybsze i wydajniejsze, a do tego mają już zainstalowany system Windows 10.

Odpowiedz na kilka pytań online, aby sprawdzić, czy Twój komputer z Windows 7 jest gotowy na Windows 10. Możesz też rzucić okiem na nowe komputery z systemem Windows 10.

Czy mogę uaktualnić system Windows 7 do Windows 10 bezpłatnie?

Gdy system Windows 10 miał swoją premierę, użytkownicy mogli skorzystać z oferty bezpłatnej aktualizacji, jednak ta promocja zakończyła się 29 lipca 2016 r.

Możesz kupić i pobrać system Windows 10 na swoje urządzenie już dzisiaj. Jeśli jednak Twój sprzęt ma więcej niż trzy lata, może to być dobry moment na jego wymianę. Chętnie pomożemy Ci znaleźć szybszy i bezpieczniejszy komputer, który zapewni Ci możliwość korzystania z nowych funkcji oferowanych przez system Windows 10, zanim Twój bieżący sprzęt zacznie spowalniać Twoją pracę.

Chętnie pomożemy Ci znaleźć sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i budżetu.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem nowego komputera?

Komputery, na których pierwotnie zainstalowano system Windows 7, korzystają z rozwiązań technologicznych mających już 10 lat. W systemie Windows 10 znajdziesz wiele takich samych funkcji i możliwości, które znasz z systemu Windows 7. Po wymianie komputera na nowy użytkowanie go pod wieloma względami będzie przypominało pracę z poprzednim sprzętem, jednak do dyspozycji będziesz mieć innowacyjne rozwiązania i funkcje, które nie były dostępne dziesięć lat temu. Sprawdź, jakie nowości oferuje system Windows 10 na współczesnym urządzeniu:

 • Nowy sprzęt komputerowy zapewnia większą szybkość działania, obsługę większej liczby funkcji i większą zgodność z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.
 • Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa swojego urządzenia, możesz skorzystać z najnowszych mechanizmów zabezpieczeń:
  • Zyskaj wbudowane zabezpieczenia bez dodatkowych kosztów. Twoje urządzenie z systemem Windows ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, w tym zaporę i zabezpieczenia internetowe, które chronią przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i oprogramowaniem wymuszającym okup.
  • Loguj się trzy razy szybciej i zapomnij o hasłach.4 Użyj swojej twarzy lub odcisku palca, aby bezpiecznie i natychmiastowo odblokować komputer.2
 • Korzystaj z zupełnie nowych sposobów obsługi systemu Windows – do dyspozycji masz nie tylko klawiaturę i mysz. Większość z nas biegle posługuje się ekranem dotykowym telefonu. Teraz w takie wyświetlacze wyposażonych jest wiele nowych komputerów z systemem Windows 10. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz używać pióra cyfrowego do pisania i zaznaczania treści w dokumentach i w witrynach internetowych. Ekrany dotykowe i pióra umożliwiają powiększanie i pomniejszanie, szybkie przewijanie i podpisywanie dokumentów.
 • Aplikacja Zdjęcia automatycznie organizuje i oznacza Twoje zdjęcia. Wyszukiwanie zdjęć jest łatwe i przyjemne. Szukasz zdjęć, które zostały zrobione na plaży? Wpisz „plaża" na pasku wyszukiwania, a pojawią się wszystkie Twoje zdjęcia z plaży.

Chcesz poznać więcej argumentów? Przejrzyj listę funkcji dostępnych w systemie Windows 10.

Dlaczego zabezpieczenia w systemie Windows 10 są lepsze od tych z systemu Windows 7?

Windows 10 to najbezpieczniejszy system, jaki dotąd stworzyliśmy – oferuje kompleksowe zabezpieczenia, takie jak oprogramowanie antywirusowe, zaporę systemową i ochronę sieciową. Przekłada się to na więcej funkcji zabezpieczeń i elementów pulpitu oraz bieżące aktualizacje3, dzięki którym zyskujesz ochronę przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Która wersja systemu Windows 10 jest dla mnie odpowiednia?

Przygotowaliśmy wiele wersji systemu Windows 10, dlatego też niezależnie od tego, czy Twój komputer służy do celów osobistych, zawodowych czy edukacyjnych, mamy idealną propozycję dla Ciebie.

Windows 10 Home to idealny system operacyjny do użytku osobistego i domowego, natomiast Windows 10 Pro oferuje wszystkie znane funkcje systemu Windows 10 Home i dodatkowe rozwiązania, takie jak BitLocker, pulpit zdalny i przyłączanie do domeny, które są niezbędne dla profesjonalistów.

Dla osób, dla których liczy się zwiększony poziom bezpieczeństwa i wydajność zarówno w biurze, jak i poza nim, odpowiednim wyborem będzie Windows 10 w trybie S. Windows 10 w trybie S pozwala Ci pracować szybciej i bezpieczniej każdego dnia, dzięki obsłudze wyłącznie zweryfikowanych aplikacji z Microsoft Store.

Jak przenieść pliki osobiste na nowy komputer?

Przenoszenie plików i zdjęć na nowy komputer jest łatwe dzięki OneDrive, usłudze magazynu w chmurze. Aby utworzyć kopię zapasową i chronić pliki online w chmurze, wystarczy dostęp do Internetu i kilka kliknięć. Później, gdy wszystko będzie gotowe, trzeba jedynie wykonać synchronizację z nowym komputerem. Synchronizacja plików na nowym komputerze i w chmurze pozwala przechowywać pliki lokalnie i korzystać z nich w trybie offline, gdy nie masz dostępu do Internetu, a także w usłudze OneDrive w chmurze, co oznacza, że możesz je w razie czego przywrócić. Usługę OneDrive można skonfigurować tak, aby obie wersje były synchronizowane w miarę wprowadzania zmian.

Uwaga: Te instrukcje przygotowano dla użytkowników systemu Windows 7. Klient OneDrive był domyślnym składnikiem systemu Windows 8, dlatego użytkownicy urządzeń z systemami Windows 8 i 8.1 mogą również skorzystać z tych instrukcji i pominąć jedynie część dotyczącą instalacji aplikacji.

Jeśli usługa OneDrive nie jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, możesz skorzystać z zewnętrznego dysku twardego lub funkcji kopii zapasowej i przywracania w systemie Windows. Przejdź na stronę aka.ms/MoveToWindows10, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Czy mogę przenieść moje skróty i zakładkę Ulubione z przeglądarki IE na nowy komputer?

Jeżeli masz nowy komputer z systemem Windows 10, możesz łatwo zachować zakładkę Ulubione z przeglądarki Internet Explorer. Te instrukcje pokażą Ci, jak krok po kroku przenieść zakładkę Ulubione z przeglądarki IE do Microsoft Edge, szybszego i bezpieczniejszego narzędzia, dzięki któremu zrobisz dokładnie to, co chcesz za pomocą sieci. W systemie Windows 10 znajdziesz przeglądarkę Internet Explorer 11, którą pewnie dobrze znasz. Jednak zainstalowano w nim także Microsoft Edge – szybszą, bezpieczniejszą przeglądarkę opracowaną specjalnie dla systemu Windows 10.

Czy system Windows 10 obsługuje pióro cyfrowe albo rysik?

Tak. System Windows 10 udostępnia innowacyjną i responsywną technologię Windows Ink umożliwiającą Ci korzystanie z pióra, którego działanie jest tak szybkie jak przepływ Twoich pomysłów. Rysuj, notuj, nawiguj i kreśl: wykorzystaj swój twórczy potencjał i pracuj wydajniej z Windows Ink. Technologia Windows Ink jest dostępna na tabletach i komputerach z funkcją obsługi piórem. Pióro cyfrowe może być sprzedawane osobno.

Jak zalogować się do systemu Windows 10 bez hasła?

Urządzenie z systemem Windows 10 można odblokować za pomocą funkcji logowania bez użycia hasła Windows Hello. Funkcja rozpoznawania twarzy, odcisku palca lub skorzystanie z urządzenia pomocniczego2 to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób odblokowania komputera z systemem Windows 10. Użytkownicy urządzeń obsługujących funkcję Windows Hello mogą automatycznie pomijać ekran logowania bez wpisywania hasła.

Jak koniec wsparcia technicznego Windows 7 wpłynie na moje aplikacje pakietu Microsoft Office?

Twoje doświadczenie może się różnić w zależności od używanej wersji pakietu Office. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz stronę koniec wsparcia technicznego Windows 7, a oprogramowanie Office.

 1. Źródło: Program obsługi i satysfakcji klientów firmy Microsoft – Stany Zjednoczone, rok finansowy 2018 (kwartały I–IV).
 2. Windows Hello wymaga specjalistycznego sprzętu, np. urządzenia obsługującego funkcję Windows Hello, czytnika linii papilarnych, czujnika podczerwieni lub innego czujnika biometrycznego albo odpowiedniego urządzenia.
 3. Dla obsługiwanego okresu eksploatacji urządzenia.
 4. Na podstawie porównania średniego czasu potrzebnego na przeprowadzenie procesu uwierzytelniania za pomocą wpisania hasła i rozpoznania twarzy lub odcisku palca.