Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

Napęd DVD/BLU-RAY
Nasze napędy optyczne są obecnie produkowane przez firmy LG, Liteon i Samsung. Napędy dostarczane są w kolorze srebrnym (dla srebrnej obudowy), czarnym (dla czarnej obudowy) lub beżowym (dla beżowej obudowy).

Nagrywarka DVD

Nagrywarka DVD to napęd optyczny, który może odczytywać, zapisywać i nadpisywać płyty DVD. Podobnie może też odczytywać, zapisywać i nadpisywać płyty CD. Dostępnych jest kilka typów nagrywarek DVD, z których niektóre mogą odczytywać i zapisywać format DVD-RAM oraz formaty + i -.

BD-ROM

BD-ROM to napęd optyczny, który umożliwia odczyt dysków CD, DVD i Blu-ray. Jeśli nie masz napędu BD-ROM w komputerze, nie będziesz w stanie oglądać filmów Blu-ray ani odczytywać dysków Blu-ray.

Nagrywarka BLU-RAY

Blu-ray ROM / nagrywarka Blu-ray (używana jest także nazwa Blu-ray Disc, w skrócie: BD) to napęd, który może odczytywać (BD-ROM) i/lub zapisywać (BD-R) dyski Blu-ray. Format ten został opracowany w celu umożliwienia nagrywania, ponownego zapisywania i odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości (HD), a także przechowywania dużych ilości danych. Zapewnia ponad pięciokrotnie większą pojemność niż tradycyjne płyty DVD – może pomieścić do 25 GB na płycie jednowarstwowej i 50 GB na płycie dwuwarstwowej. Napędy Blu-ray mogą również odczytywać, zapisywać i ponownie nagrywać płyty DVD i CD.

Więcej informacji na temat Blu-ray można znaleźć tutaj: https://www.bluray.com/faq/#bluray