Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

1. dysk pamięci
Dysk twardy (HDD) to miejsce, gdzie przechowywane są wszystkie informacje na Twoim komputerze.

Oferujemy dyski twarde następujących producentów: Toshiba, Seagate, Hitachi, HGST i Western Digital. W przypadku, gdy marka dysku nie jest wyraźnie wskazana, nie możemy zagwarantować, jaki dysk otrzymasz w nowym komputerze.

W ostatnich latach popularność zyskały również dyski SSD (Solid State Drive) ze względu na ich spadające ceny i wzrost pojemności. Dyski SSD działają znacznie szybciej niż dyski twarde, zużywają mniej energii, mniej się nagrzewają, są cichsze, nie mają ruchomych części i przez to są trwalsze i mniej podatne na awarie. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj

Aby określić, jakiego rozmiaru dysk twardy będzie Ci potrzebny, musisz rozważyć, ile programów i gier zamierzasz zainstalować, a także ile innych danych, takich jak muzyka i filmy, zamierzasz przechowywać.

Część techniczna...

Jednostka pojemności pamięci to bajt:

1024 bajty = 1 kilobajt (KB)

1024 kilobajty (KB) = 1 megabajt (MB)

1 073 741 824 bajtów = 1 gigabajt (GB)

1 gigabajt (GB) = 1024 megabajtów (MB)

1 terabajt (TB) = 1024 gigabajtów (GB)

Aby bez przeszkód zainstalować system Windows 10 na swoim komputerze, potrzebujesz co najmniej 20 gigabajtów (GB) wolnego miejsca.

Większość programów zajmuje od 5 do 500 megabajtów, ale duże gry komputerowe mogą zająć kilka gigabajtów przestrzeni dyskowej.

Obroty na minutę

Obroty na minutę, RPM (Revolutions Per Minute) to jednostka określająca prędkość, z jaką obraca się dysk twardy. Im liczba obrotów na minutę jest większa, tym więcej danych dysk może skopiować/przenieść w danym czasie. Dysk twardy pracujący z prędkością 7200 obr./min może kopiować/przenosić dane szybciej niż dysk o prędkości 5400 obr./min.

Zobacz też:

RAID