Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

Monitor
Na naszej stronie internetowej oferujemy kilka rodzajów monitorów z płaskim ekranem. Wyświetlacz wykonany w technologii TFT (tranzystorów cienkowarstwowych) to monitor LCD (wyświetlacz ciekłokrystaliczny). Nowsze płaskie monitory wykorzystują podświetlenie LED zamiast CCFL, dzięki czemu cechują się dłuższą żywotnością i zużywają mniej energii. Płaskie monitory mają tylko kilka centymetrów grubości. Odróżnia je to od starszych monitorów kineskopowych (CRT), które potrzebują dużo miejsca na lampę za ekranem.

HDMIHDMI to skrót od angielskiej nazwy High-Definition-Multimedia-Interface określającej multimedialny interfejs do transmisji treści o wysokiej rozdzielczości, który został zaprojektowany do przesyłania nieskompresowanych cyfrowych sygnałów audio i wideo z nadajnika (karty graficznej) do odbiornika (monitora). Interfejs HDMI jest niezbędny w przypadku każdego nowoczesnego komputera obsługującego treści o wysokiej rozdzielczości, ponieważ zapewnia doskonałą jakość sygnału cyfrowego przesyłanego do telewizora/monitora. Interfejs transmituje również sygnał audio, ograniczając tym samym konieczność podłączania dodatkowych kabli.

DisplayPortDisplayPort jest pierwszym interfejsem do przesyłania obrazu, w którym zastosowano pakietowe przesyłanie danych, czyli formę komunikacji cyfrowej obecną w takich technologiach jak Ethernet, USB i PCI Express. Umożliwia to obsługę połączeń z wyświetlaczami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, a w przeciwieństwie do starszych standardów, które przesyłają sygnał zegarowy z każdym wyjściem, protokół DisplayPort bazuje na małych pakietach danych (mikropakietach), które w strumieniu danych mogą mieć osadzony sygnał zegara. Pozwala to na uzyskanie wyższej rozdzielczości, przy zastosowaniu mniejszej liczby pinów.

DVIDVI (Digital Visual Interface) to cyfrowe złącze wykorzystywane w monitorach cyfrowych. Karta graficzna obsługująca DVI może być podłączona do standardowego monitora VGA (przez przejściówkę) lub do monitora cyfrowego przez złącze DVI.

CZAS REAKCJI

Czas reakcji wskazuje, ile czasu zajmuje wyświetlenia nowego obrazu na ekranie. Monitor z krótkim czasem reakcji zapewnia lepszą wydajność i lepszą jakość obrazu.

ROZDZIELCZOŚĆ

Rozdzielczość jest podstawową miarą ilości informacji na ekranie. Zazwyczaj jest ona określana jako iloczyn dwóch liczb (np. 1920 x 1080), które oznaczają liczbę pikseli wyświetlanych w poziomie pomnożoną przez liczbę pikseli wyświetlanych w pionie.

Im ta liczba jest większa, tym lepiej, ponieważ ekran może wyświetlać więcej szczegółów. Zwiększenie rozdzielczości z 1600 x 900 do 1920 x 1080 poprawia jakość obrazu, ale często dzieje się to kosztem obniżenia liczby klatek na sekundę.