Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

Pamięć (RAM)
Pamięć RAM (Random Access Memory) jest niezbędna do funkcjonowania systemu komputerowego. Im komputer ma więcej pamięci RAM, tym więcej informacji może przetwarzać jednocześnie. Wszystkie aktualnie używane programy, gry i aplikacje są przechowywane w pamięci RAM. Oznacza to, że im więcej pamięci RAM masz w komputerze, tym więcej aplikacji możesz uruchomić.

Marka pamięci

Nasze pamięci są w pełni przetestowane i objęte co najmniej 3-letnią gwarancją. Dostarczane przez nas pamięci to „pamięci oryginalne” (oryginalne układy scalone na oryginalnej płytce w przeciwieństwie do oryginalnych układów scalonych na płytce innej firmy), które wyróżniają się niezawodnością. Wiele firm dostarcza najtańsze pamięci dostępne w danym momencie, jednak my oferujemy wyłącznie pamięci klasy premium, które zostały w pełni przetestowane w celu zminimalizowania ryzyka awarii lub niestabilności komputera.

Niestety nie możemy dostarczyć konkretnej marki pamięci, niezależnie od ceny, ponieważ wszystkie nasze pamięci są w pełni przetestowane i gwarantujemy ich prawidłowe działanie. W związku z tym w razie jakichkolwiek problemów zapewniamy szybką, bezpośrednią wymianę (w przeciwieństwie do zwrotu całego systemu w ramach procedury RMA, możemy wysłać pamięci do Ciebie nawet z dostawą następnego dnia).

Jak określić ile pamięci RAM jest mi potrzebne?

W miarę upływu czasu aplikacje stają się coraz bardziej rozbudowane, co zwykle oznacza, że będą wymagały więcej pamięci RAM. W celu określenia ile pamięci RAM będzie Ci potrzebne, zalecamy sprawdzenie minimalnych wymagań dotyczących pamięci dla wszystkich aplikacji, które mają być uruchamiane jednocześnie, a następnie podwojenie tej liczby.

Oprócz wyboru ilości pamięci, jaką chcesz mieć w komputerze, możesz też zdecydować się na szybszą pamięć. Zapewni ona szybszą komunikację z procesorem i jeszcze lepszą wydajność.

Nie przejmuj się, jeżeli masz trudności z ustaleniem, ile pamięci RAM potrzebujesz. Nasza strona jest regularnie aktualizowana i dlatego minimalna ilość pamięci RAM w naszym konfiguratorze wystarczy do umiarkowanego korzystania z komputera.