Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

Bezprzewodowa karta sieciowa
Karta sieciowa oferuje następujące możliwości:

  • Podłączenie komputera do sieci


  • Połączenie z Internetem poprzez usługę szerokopasmową


  • Podłączenie laptopa lub innego urządzenia do komputera


Wszystkie nasze komputery są wyposażone w co najmniej jeden wbudowany port sieciowy.

SIEĆ BEZPRZEWODOWA

Opcja sieci bezprzewodowej jest dostępna na wszystkich naszych komputerach. Aby korzystać z komputera w środowisku bezprzewodowym, należy upewnić się, że podczas jego konfigurowania wybrano bezprzewodową kartę sieciową. Umożliwia ona łączenie się z sieciami bezprzewodowymi i punktami dostępowymi. Połączenie można skonfigurować za pomocą systemu operacyjnego lub dołączonego oprogramowania.

Konfigurowanie bezprzewodowego połączenia sieciowego

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w domu jest bardzo prosta, ale jej prawidłowe funkcjonowanie zależy od kilku czynników:

  • Grubość ścian w Twoim domu (sieć bezprzewodowa nie zawsze działa dobrze w starszych domach)
  • Odległości między komputerami (mogą być potrzebne punkty dostępu)


Do skonfigurowania sieci bezprzewodowej potrzebna jest bezprzewodowa karta sieciowa w każdym komputerze/laptopie, który ma być podłączony do sieci. Potrzebny jest również router i modem. Tam, gdzie jest to określone, nasze routery są wyposażone we wbudowane modemy ADSL/szerokopasmowe, dzięki czemu nie trzeba kupować osobnego modemu.

Działanie sieci bezprzewodowej w uproszczeniu: połączenie internetowe dociera do Twojego domu, a dokładniej do routera. Każdy komputer/laptop łączy się z routerem (przewodowo lub bezprzewodowo) i może korzystać z połączenia internetowego z routera. Twój komputer może również wysyłać sygnały do routera, a ten przekaże je do innych komputerów. W ten sposób możesz uzyskać dostęp do dysków twardych na komputerach w innych pomieszczeniach, a także przesyłać, modyfikować, a nawet usuwać pliki. Wystarczy, że przejdziesz do folderu „Moje miejsca sieciowe” i wybierzesz, które foldery chcesz udostępniać, a które nie.