Ta strona została opracowana, aby dostarczyć ogólnych informacji na temat określonej kategorii. Aby uzyskać informacje dotyczące poszczególnych produktów, skorzystaj z przycisku pomocy () po prawej stronie konfiguratora.

Karta graficzna
Karta graficzna jest jednym z najważniejszych komponentów komputerów wysokiej klasy, a jej właściwy wybór z uwzględnieniem wymagań własnego systemu może okazać się nie lada wyzwaniem.

Nie wystarczy tylko poszukać karty graficznej z przyzwoitą ilością pamięci – musi mieć ona także wydajny procesor graficzny (układ GPU). Entuzjaści gier mogą także zdecydować się na połączenie dwóch identycznych kart w komputerze – w ten sposób zyskają niemal dwukrotnie większą wydajność, co oznacza wyjątkowe wrażenia podczas gry!

Szukając karty graficznej odpowiadającej Twoim potrzebom, weź pod uwagę wydajność układu GPU, pamięć dedykowaną, a także to, czy korzystniejszy cenowo nie okaże się zakup dwóch kart graficznych o niższej specyfikacji, których łączna moc może przewyższyć wyższy model!

Aby dowiedzieć się, która karta graficzna jest najlepsza dla Ciebie (i Twojego budżetu), odwiedź stronę producenta, na której znajdziesz więcej szczegółów i specyfikacje:

www.amd.com

www.nvidia.com

Porty i terminologia

HDMIHDMI to skrót od angielskiej nazwy High-Definition-Multimedia-Interface określającej multimedialny interfejs do transmisji treści o wysokiej rozdzielczości, który został zaprojektowany do przesyłania nieskompresowanych cyfrowych sygnałów audio i wideo z nadajnika (tj. karty graficznej) do odbiornika (tj. monitora). Interfejs HDMI jest niezbędny w przypadku każdego nowoczesnego komputera obsługującego treści o wysokiej rozdzielczości, ponieważ zapewnia doskonałą jakość sygnału cyfrowego przesyłanego do telewizora/monitora. Interfejs transmituje również sygnał audio, ograniczając tym samym konieczność podłączania dodatkowych kabli.

DisplayPortDisplayPort jest pierwszym interfejsem do przesyłania obrazu, w którym zastosowano pakietowe przesyłanie danych, czyli formę komunikacji cyfrowej obecną w takich technologiach jak Ethernet, USB i PCI Express. Umożliwia to obsługę połączeń z wyświetlaczami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, a w przeciwieństwie do starszych standardów, które przesyłają sygnał zegarowy z każdym wyjściem, protokół DisplayPort bazuje na małych pakietach danych (mikropakietach), które w strumieniu danych mogą mieć osadzony sygnał zegara. Pozwala to na uzyskanie wyższej rozdzielczości, przy zastosowaniu mniejszej liczby pinów.

DVIDVI (Digital Visual Interface) to cyfrowe złącze wykorzystywane w monitorach cyfrowych. Karta graficzna obsługująca standard DVI może być podłączona do standardowego monitora VGA (przez przejściówkę) lub do monitora cyfrowego przez złącze DVI.


Technologia NVIDIA SLI

Entuzjaści komputerów i profesjonaliści stale poszukują sposobów na zwiększenie wydajności swoich maszyn, a teraz mogą to osiągnąć dzięki przełomowej technologii platformy 3D firmy NVIDIA. Technologia NVIDIA® SLI™ (Scalable Link Interface) to rewolucyjne podejście do tematu skalowania i zwiększenia wydajności. NVIDIA SLI wykorzystuje zalety zwiększonej przepustowości architektury magistrali PCI Express™. Technologie te, współdziałając ze sobą, gwarantują najwyższą wydajność komputera. W zależności od aplikacji NVIDIA SLI może zapewnić nawet dwukrotny wzrost wydajności w stosunku do konfiguracji z jednym układem GPU, pozwalając na uzyskanie niezrównanych wrażeń w grach.

Aby technologia SLI działała, musisz wybrać dla swojego systemu dwie identyczne i obsługujące SLI karty graficzne. Oznacza to, że w żadnym wypadku nie możesz umieścić w komputerze dwóch różnych kart graficznych. Technologia SLI jest dostępna tylko w wybranych systemach, w których możesz wybrać dwie karty graficzne i nie działa na żadnej karcie graficznej marki ATI.

Zalety technologii SLI to:

  • Niemal dwukrotnie większa wydajność w grach – najlepsze rozwiązanie dla graczy!

  • Obsługa do 4 monitorów – idealnie sprawdzi się w przypadku usług finansowych, giełdy itp.

Technologia AMD Crossfire

Technologia AMD CrossFire™ to najwyższej klasy platforma do gier z obsługą wielu kart graficznych. AMD CrossFire™ wykorzystuje moc dwóch lub większej ilości niezależnych kart graficznych pracujących równolegle, aby znacząco poprawić wydajność w grach.1 Karty graficzne z obsługą technologii AMD CrossFire™ są odpowiednie dla praktycznie każdego budżetu. Możliwość połączenia dwóch, trzech lub czterech kart graficznych sprawia, że technologia AMD CrossFire™ jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy oczekują maksymalnej wydajności.

Maksymalna wydajność

Dzięki połączeniu inteligentnych algorytmów oprogramowania pakietu AMD Catalyst™ z dedykowaną logiką skalowania w każdym procesorze graficznym AMD, komputer do gier wyposażony w technologię AMD CrossFire™ może zapewnić wielokrotnie wyższą wydajność niż system z jedną kartą graficzną.2,3 Ta wydajność nie zawiedzie cię, gdy będziesz musiał zbudować imperium, zająć najkorzystniejszą pozycję lub uratować swoją drużynę przed śmiercią.

Najwyższy poziom szczegółowości

Nie musisz się już martwić o optymalizację ustawień i rozdzielczości. Dzięki wielu procesorom graficznym AMD Radeon™ zobaczysz każdą grę na swoim komputerze dokładnie tak, jak została zaprojektowana: w najwyższej rozdzielczości, z oszałamiającą ostrością i nieskazitelną szczegółowością.

Zalety technologii Crossfire to:

  • Niemal dwukrotnie większa wydajność w grach – najlepsze rozwiązanie dla graczy!

  • Obsługa do 4 monitorów – idealnie sprawdzi się w przypadku usług finansowych / giełdy itp.